Életed során számtalan olyan helyzetet kell átélned, ami idegeskedéssel jár. Sajnos szinte biztos, hogy nem tudod teljesen kiiktatni életedből a stresszt, bármennyire is próbálsz nyugodt maradni, környezetedben történhetnek olyan események, melyekre nem lehet stressz nélkül reagálni. A kiváltó okok két fő fajtáját különböztetjük meg: az egyiket az életünket, létfenntartásunkat közvetlenül fenyegető helyzetek, míg a másikat a mindennapos emberi kapcsolatok során kialakult konfliktusok okozzák. Elkerülni lehetetlen ezeket a helyzeteket, melyek rövidtávon nem károsak, sőt a testünkben hatásukra felszabaduló adrenalin még ösztönzőleg is hathat ránk. A baj akkor van, ha a stressz folyamatos és nem tudod levezetni a felgyülemlő feszültséget. Ez bizony alááshatja az egészségedet.
Magadon megtapasztalhatod ennek jeleit, hiszen többféle tünete is van az állandó stressznek. Érzelmi tünetként fellépő depresszió, szorongás, aggodalom és félelem jelzi a problémát. Emellett a tested is üzen számodra, mert fáj a fejed, nem tudsz aludni, folyamatosan fáradtnak érzed magad és meglepően sokat izzadsz. Az agyad mentálisan is segítségért kiállt, mivel memóriazavarok lépnek fel nálad, nehezebben tudsz koncentrálni, folyamatosan döntésképtelen vagy és a határozatlanságod az őrületbe kergeti a hozzád közel állókat. Szintén gondot okoz a viselkedésed megváltozása is, mert egyre többet idegeskedsz, mértéktelenül táplálkozol, rosszabb esetben kialakulhat az alkohol- vagy/és gyógyszerfüggőség is.
Ne várd meg, míg megjelennek a fizikai tünetek! Ismerd fel és tanuld meg kezelni a stresszt.
Ebben segít önmagad jobb megismerése, a realitást nélkülöző elvárásaid elengedése. Meg kell találnod a benned lévő egyensúlyt ahhoz, hogy kordában tudd tartani tested és szellemed. Ha tudatára ébredsz saját belső értékeidnek, sikeres, erős, magabiztos emberré válhatsz.